BAJKA O TRZECH WĘZŁACH I WŁADCZYNI MORZA

Estońska bajka kamishibai o morzu i jego tajemnicach! Zapraszamy was w rejs kutrem rybackim po Bałtyku. Dotrzemy do krainy ponad 1500 wysp i wysepek – Estonii i jednej z rybackich wiosek.

Nasze spotkanie zaczniemy od legendy o rybakach i Władczyni Morza. Poznamy starego Kaarela, który chcąc uchronić mieszkańców wioski przed głodem podarował rybakom magiczną jedwabną chustę. Na niej zawiązane były trzy węzły. Wraz z podarunkiem przekazał, aby pod żadnym pozorem rybacy nie rozwiązywali trzeciego supła. Oni jednak pomimo wcześniejszych obietnic, zachęceni urodzajnym połowem, nie mogli się powstrzymać. A złamanie danego słowa rozgniewało Władczynię Morza, co miało swoje konsekwencje…

Nasza bajka kamishibai o Morzu Bałtyckim uczy słuchaczy dlaczego warto dotrzymywać danego słowa, bez względu na to czy jesteśmy estońskim rybakiem, czy polskim uczniem lub uczennicą. Jest jednak również pretekstem do rozmowy o tym, dlaczego czasem tak trudno dotrzymać nam danych obietnic. Podczas warsztatów stworzymy morze pełne rozmaitych stworzeń lub barwny dwór Władczyni Morza. Zainspirują nas kolory i zwory z tradycyjnych estońskich strojów.

Bajka najbardziej spodoba się uczniom klas 1-3 szkół podstawowych. Wprowadzi słuchaczy w świat baśni i legend, a przy tym uzupełni wiedzę na temat krajów europejskich o tradycję i folklor Estonii.

  • Warsztaty trwają ok. 1,5 godziny
  • Dla dzieci w wieku 5 – 11 lat
  • Grupa do 25 dzieci

Tę książkę kamishibai w naszym sklepie znajdziesz tutaj

Więcej o naszych opowieściach, warsztatach i projektach znajdziesz na naszym Facebooku.