BAJKA JAWAJSKA O MAHAMERU I OLBRZYMIE

Poznaj teatrzyk dla dzieci inspirowany jawajską tradycją lalkarską i tradycyjnymi legendami.

Wyruszymy w daleką podróż do Indonezji, a konkretnie do jednego z wulkanów na wyspie Jawa. Tam spotkamy Djewi Djurrangę, córkę boga Mahameru. Nadopiekuńczy ojciec, bojąc się, że straci ukochane dziecko, nie pozwalał jej opuścić wulkanu. Pewnego dnia jednak młoda dziewczyna złamała zakaz ojca i wyjrzała ponad krater. W ten sposób poznała Rakasasa, o długiej brodzie i iskrzących oczach. Miłość pomiędzy tym dwojgiem od początku wydawała się niemożliwa do spełnienia: Rakasas był sługą Bromo – odwiecznego wroga Mahameru. Mimo to, postanowili zawalczyć o swoje uczucie. Co na to ojciec córki wulkanu?

Wysłuchamy bajki „Mahameru i olbrzym z wyspy wulkanów”, a następnie, odwołując się do indonezyjskiej tradycji wkroczymy do teatru cieni i teatru lalek. Dzieci wykonają własnych bohaterów, których ożywią za pomocą światła lub kolorów.

Ten teatrzyk dla dzieci możemy przedstawić twojej grupie, zaproś nas do siebie! Spektakl szczególnie spodoba się dzieciom ze drugich, trzecich i czwartych klas szkoły podstawowej. Zaskakujące zakończenie, które nie jest klasycznym happy endem skłania je do dyskusji i dzielenia się emocjami. Stopień skomplikowania warsztatów po przedstawieniu dostosujemy do możliwości i wieku dzieci.

  • Warsztaty trwają ok. 1,5 godziny
  • Dla dzieci w wieku 5 – 11 lat
  • Grupa do 25 dzieci

Tę książkę kamishibai w naszym sklepie znajdziesz tutaj

Interesuje cię temat lalek z różnych stron świata? Sprawdź nasze muzeum w walizce i warsztaty tworzenia lalek dla dzieci.