BAJKI POLSKIE – spektakle kamishibai i warsztaty

Zapraszamy do spotkania z tradycyjnymi polskimi legendami w odświeżonej formie. Prezentujemy mniej i bardziej znane opowieści, które wprowadzają nas w świat fikcji wplatającej się w rzeczywistość i ponadczasowych prawd ukrytych w tekstach. Wszystko oczywiście w postaci spektakli teatru ilustracji kamishibai.

PRAWDZIWA HISTORIA SMOKA WAWELSKIEGO

Legendę o Smoku Wawelskim wszyscy znają. Ale czy na pewno? Poznajcie prawdziwą historię Smoka Wawelskiego, którego pokonał szewczyk Skuba.

LEGENDA O SZEWCZYKU DRATEWCE

Legenda o Dratewce to opowieść o niesieniu pomocy innym, współpracy i szacunku dla innych istot, nawet tych najmniejszych.

LEGENDA O KRÓLU KRUKÓW

Słyszeliście kiedyś o poznańskiej wieży ratuszowej? To właśnie na tej wieży trębacz Bolko spotkał Króla Kruków i uratował miasto od zguby.

SKARBY CZARNEJ HAŃCZY

„W Czarnej Hańczy” to wyjątkowy spektakl w naszej ofercie, bo w całości wierszowany. Jeśli więc chcielibyście zachwycić swoją grupę słowem i wprowadzić ją w świat poezji, będzie to idealny wybór.

LEGENDA O TYM JAK DIABŁY CHCIAŁY ZATOPIĆ POZNAŃ

Zapraszamy na kolejną poznańską legendę, która opowiada o tym jak powstało Wzgórze Przemysła. Występują w niej złośliwe diabły, ale wszystko kończy się szczęśliwie.

LEGENDA O ZAŁOŻENIU POZNANIA

Wszyscy dobrze znają Lecha, Czecha i Rusa, a szczególnie legendę o ich tułaczce i odnalezieniu orlego gniazda. Nie wszyscy jednak wiedzą, że legenda ta ma ciąg dalszy.