BAJKI ŚWIATA – spektakle kamishibai i warsztaty

Zapraszamy na spektakle kamishibai z warsztatami.
Opowiemy jedną z bajek świata. Zabierzemy dzieci do odległych krain, by następnie zaprosić je do działań artystyczno-manualnych. Podczas pracy warsztatowej nauczą się nowych technik plastycznych i stworzą unikatowe przedmioty.

BAJKA AUSTRALIJSKA
O GĄSIENICY, KTÓRA ZAMIENIŁA SIĘ W MOTYLA

Jak mówi legenda, nasz świat w momencie powstania był szarobury, a barwy nadał mu duch Barabaj. Podczas malowania Ziemi miał wyjątkową pomocniczkę – pewną małą gąsienicę.

BAJKA ARABSKA
O KSIĘCIU HUSAJNIE I LATAJĄCYM DYWANIE

Jedna z “Baśni Tysiąca i jednej nocy”, w której trzej bracia konkurują o prawo do tronu. Magiczny dywan, cudowna luneta, uzdrawiające jabłko… Który z przedmiotów przyniesie zwycięstwo?

BAJKA INDIAŃSKA
O ORLE, KTÓRY MYŚLAŁ, ŻE JEST KOGUTEM

Czy snucie marzeń przybliża nas do szczęścia? A może tylko odbiera radość z tego, co mamy na co dzień? Orzeł-kogut z indiańskiej legendy skłoni nas do takich refleksji. 

BAJKA SŁOWIAŃSKA
O ZŁOTYM JAJKU

Co jest w życiu najważniejszą wartością? Odwieczny dylemat: bogactwo, czy szczęście i rodzina? W tej bajce znajdziemy odpowiedź dzięki pewnej… kurze.

BAJKA JAPOŃSKA
O OGRODZIE NIEBIOS

Klasyczna opowieść o wielkiej miłości, odwadze i wytrwałości. Historia mądrej księżniczki i mężnego księcia, która niezmiennie od wieków chwyta za serce. 

BAJKA ESTOŃSKA
O TRZECH WĘZŁACH I WŁADCZYNI MORZA

Ponoć słowo marynarza jest tak niezawodne, jak marynarski węzeł. Ale czy zawsze łatwo jest dotrzymać raz danej obietnicy?

BAJKA JAWAJSKA
O MAHAMERU I OLBRZYMIE Z WYSPY WULKANÓW

We wnętrzu wulkanu wszystko zbudowane jest z lawy i ognia. Również serce Devi Djurangi, która marzy o tym, by poznać świat poza własnym, ognistym domem.