BAJKI ŚWIATA – spektakle kamishibai i warsztaty

Poznajcie baśnie z różnych zakątków świata w formie spektakli kamishibai z warsztatami.
Podczas spotkania z teatrem opowiadamy jedną z bajek świata, by następnie zaprosić widzów do działań artystyczno-manualnych. Podczas pracy warsztatowej uczymy się wspólnie się nowych technik plastycznych, a także tworzymy unikatowe przedmioty.

BAJKA AUSTRALIJSKA
O GĄSIENICY, KTÓRA ZAMIENIŁA SIĘ W MOTYLA

Jak mówi legenda, nasz świat w momencie powstania był szarobury, natomiast barw nadał mu duch Barabaj. Podczas malowania Ziemi miał wyjątkową pomocniczkę – pewną małą gąsienicę.

BAJKA ARABSKA
O KSIĘCIU HUSAJNIE I LATAJĄCYM DYWANIE

Jedna z “Baśni Tysiąca i jednej nocy”, w której trzej bracia konkurują o prawo do tronu, ale też rękę niezwykłej księżniczki. Magiczny dywan, cudowna luneta, uzdrawiające jabłko… Który z przedmiotów przyniesie zwycięstwo?

BAJKA INDIAŃSKA
O ORLE, KTÓRY MYŚLAŁ, ŻE JEST KOGUTEM

Czy snucie marzeń przybliża nas do szczęścia? A może tylko odbiera radość z tego, co mamy na co dzień? Orzeł-kogut z indiańskiej legendy skłoni nas do takich refleksji. 

BAJKA SŁOWIAŃSKA
O ZŁOTYM JAJKU

Co jest w życiu najważniejszą wartością? Odwieczny dylemat: bogactwo, a może jednak szczęście i rodzina? W tej bajce znajdziemy odpowiedź dzięki pewnej… kurze.

BAJKA JAPOŃSKA
O OGRODZIE NIEBIOS

Klasyczna opowieść o wielkiej miłości, odwadze i wytrwałości, czyli historia mądrej księżniczki i mężnego księcia, która niezmiennie od wieków chwyta za serce. 

BAJKA ESTOŃSKA
O TRZECH WĘZŁACH I WŁADCZYNI MORZA

Ponoć słowo marynarza jest tak niezawodne, jak marynarski węzeł. Ale czy zawsze łatwo jest dotrzymać raz danej obietnicy?

BAJKA JAWAJSKA
O MAHAMERU I OLBRZYMIE Z WYSPY WULKANÓW

We wnętrzu wulkanu wszystko zbudowane jest z lawy i ognia. Również serce Devi Djurangi, która marzy o tym, by poznać świat poza własnym, ognistym domem. 

Interesują cię nie tylko baśnie? Jeśli chcesz zorganizować spotkanie warsztatowe dla dzieci i rodziców, sprawdź naszą ofertę warsztatów kreatywnych.