BYŁ TAKI GRUDZIEŃ

27 grudnia 1918 roku – to ważny dzień dla mieszkańców Wielkopolski. To wtedy nasi pradziadkowie chwycili za broń. Walczyli o to, by ich domy, miasta i wsie mogły znaleźć się w granicach niepodległej Rzeczpospolitej. Jeśli tak jak my uważasz, że Powstanie Wielkopolskie to temat, który warto poruszać z dziećmi, ale głowisz się jak zrobić to w sposób interesujący i angażujący to podpowiadamy ci dobre rozwiązanie: zaproś nas do siebie z opowieścią „Był taki grudzień”.

Po spektaklu kamishibai proponujemy warsztaty manualne w biało-czerwonych barwach albo specjalnie zaprojektowaną przez nas grę planszową. Takie spotkanie warsztatowo-teatralne sprawi, że Powstanie Wielkopolskie przestanie być dla dzieciaków tematem obcym i trudnym.

Spektakl najbardziej polecamy klasom II-V szkół podstawowych. Świetnie uzupełni lekcje o treści związane z Powstaniem Wielkopolskim. Do organizacji spotkania szczególnie namawiamy szkoły, a także inne instytucje z Wielkopolski. Naprawdę warto wskazywać dzieciom rodzinny i społecznych kontekst lokalnych wydarzeń historycznych, które dzięki temu stają się bardziej bliskie i istotne w ich oczach.

  • Warsztaty trwają ok. 1,5 godziny
  • Dla dzieci w wieku 7 – 11 lat
  • Grupa do 25 dzieci

Tę książkę kamishibai w naszym sklepie znajdziesz tutaj

Jeśli szukasz wyjątkowych warsztatów dla twojej klasy szkolnej, to koniecznie sprawdź naszą ofertę spotkań kreatywnych dla dzieciaków w różnym wieku. Chętnie dojedziemy do waszej szkoły, gdziekolwiek się mieścicie!