EFEKT MATYLDY

Niezwykłe naukowczynie – to im poświęcona jest ta historia. Czy zastanawialiście się, dlaczego w historii nauki było tak mało kobiet? Ta opowieść odpowiada na to frustrujące od wielu lat pytanie. Kobiety, które poświęciły swoje życie nauce i różnym odkryciom istniały, tylko czasami próbowano je wymazać z kart historii. Czas to zmienić, czas przypomnieć ich nazwiska i zasługi.

Spotkajmy się, żeby powiedzieć dzieciakom czym jest Efekt Matyldy i odkryjmy fascynujący świat naukowej pasji, ważnych odkryć, tajemnic przyrody i kosmosu.

Ta opowieść świetnie nadaje się, aby wzbogacić szkolne lekcje historii, czy nauk przyrodniczych. Polecamy ją szczególnie dla klas II-V szkoły podstawowej. Towarzyszące jej warsztaty pokażą dzieciom, że każdy może marzyć, a na naszej planecie jest przecież jeszcze wiele do odkrycia i opisania. Poruszymy więc naszą fantazję i wkroczymy w fascynujący świat nauki i futurologii. Może wśród osób uczestniczących w zajęciach są przyszłe wybitne naukowczynie albo też genialni naukowcy?

  • Warsztaty trwają ok. 1,5 godziny
  • Jest możliwość przeprowadzenia warsztatów
    w wersji krótkiej 45 minutowej
  • Dla dzieci w wieku 6 – 11 lat
  • Grupa do 25 dzieci

Tę książkę kamishibai w naszym sklepie znajdziesz tutaj.

Szukasz zajęć dla klasy? Sprawdź naszą ofertę warsztatów kreatywnych, które możemy zorganizować dla twoich uczniów. Chętnie przyjedziemy do waszej szkoły.