HERSTORIE – spektakle kamishibai i warsztaty

Seria ta prezentuje niesamowite kobiety, które w pewnym momencie swojego życia postanowiły robić to, co je uszczęśliwia. Nie przejmowały się opinią innych ani społecznymi konwenansami. Przecierały szlaki wszystkim współczesnym naukowczyniom, artystkom, podróżniczkom, kobietom pracującym i spełniającym swoje marzenia.

NA DACHU ŚWIATA
opowieść o Jadwidze Toeplitz-Mrozowskiej

Pamir rozbudzał wyobraźnię i ambicję naszej bohaterki – aktorki i podróżniczki. Czy jednak udało jej się w końcu odnaleźć dach świata? No i co z niego ujrzała?

PRACOWNIA SNÓW
opowieść o Marii Anto

Sztuka jak sen. Czy da się utrwalić na płótnie koszmary, wspomnienia i senne marzenia? I czy świat widziany nocą to ten sam, który obserwujemy za dnia?

WULKAN, PIÓRO I WACHLARZ
opowieść o Helenie Pajzderskiej, czyli Hajocie

Na szczytach wulkanów ponoć mieszkają bogowie i nikt nie powinien zakłócać ich spokoju, a w szczególności dama w spodniach. Ale właściwie kto jej zabroni?

NIE POTRZEBA SŁÓW
opowieść o Franciszce Themerson

Sztukę można uczynić sensem życia, jego treścią i formą. W sztuce też jest miejsce na miłość, na dzielenie się i odkrywanie codziennego szczęścia.

KRÓLOWA PUSZCZY
opowieść o Simonie Kossak

Wśród starych drzew i dzikiej zwierzyny, w leśniczówce na uroczej polanie mieszka ona – Królowa Puszczy. Ma wyjątkowy orszak, osobliwego rumaka i ważną życiową misję.

EFEKT MATYLDY
opowieść o zapomnianych naukowczyniach

Bez nich świat nie byłby dziś taki sam, a jednak wielu próbowało przez lata wymazywać ich życiorysy z kart historii. Poznajcie kobiety, o których nie powinniśmy zapomnieć.

WARCIANKI
opowieść o kobiecym towarzystwie edukacyjnym

Poznanianki, które nawet wtedy, gdy świat najmniej im sprzyjał, walczyły o lepsze jutro dla innych. Na przekór zaborcy i patriarchalnemu społeczeństwu.

SUPERBOHATERKI
warsztaty dla dziewczynek

My, dziewczyny, mamy supermoce ważniejsze nawet niż umiejętność latania, czy bycia niewidzialnym. Nie wierzycie? Spójrzcie tylko na te superbohaterki!