HERSTORIE – spektakle kamishibai i warsztaty

Herstoria to historia opisywana z perspektywy kobiet i ich doświadczeń.

Seria ta prezentuje niesamowite kobiety, które w pewnym momencie swojego życia postanowiły robić to, co je uszczęśliwia. Nie przejmowały się opinią innych ani społecznymi konwenansami. Przecierały szlaki wszystkim współczesnym naukowczyniom, artystkom, podróżniczkom, kobietom pracującym i spełniającym swoje marzenia.

NA DACHU ŚWIATA
opowieść o Jadwidze Toeplitz-Mrozowskiej

Pamir rozbudzał wyobraźnię i ambicję naszej bohaterki – aktorki i podróżniczki. Czy jednak udało jej się w końcu odnaleźć dach świata? No i co też takiego z niego ujrzała?

PRACOWNIA SNÓW
opowieść o Marii Anto

Sztuka jak sen. Czy da się utrwalić na płótnie koszmary, wspomnienia i senne marzenia? I czy świat widziany nocą to ten sam, który obserwujemy za dnia?

WULKAN, PIÓRO I WACHLARZ
opowieść o Helenie Pajzderskiej, czyli Hajocie

Na szczytach wulkanów ponoć mieszkają bogowie i nikt nie powinien zakłócać ich spokoju, a w szczególności dama w spodniach. Ale właściwie kto jej zabroni?

NIE POTRZEBA SŁÓW
opowieść o Franciszce Themerson

Sztukę można uczynić sensem życia, jego treścią i formą, w sztuce też jest miejsce na miłość, na dzielenie się i odkrywanie codziennego szczęścia.

KRÓLOWA PUSZCZY
opowieść o Simonie Kossak

Wśród starych drzew i dzikiej zwierzyny, w leśniczówce na uroczej polanie mieszka ona – Królowa Puszczy. Ma wyjątkowy orszak, osobliwego rumaka i oczywiście ważną życiową misję.

EFEKT MATYLDY
opowieść o zapomnianych naukowczyniach

Bez nich świat nie byłby dziś taki sam, a jednak wielu próbowało przez lata wymazywać ich życiorysy z kart historii. Poznajcie kobiety, o których nie powinniśmy zapomnieć.

WARCIANKI
opowieść o kobiecym towarzystwie edukacyjnym

Poznanianki, które nawet wtedy, gdy świat najmniej im sprzyjał, walczyły o lepsze jutro dla innych. Na przekór zaborcy i patriarchalnemu społeczeństwu.

SUPERBOHATERKI
warsztaty dla dziewczynek

My, dziewczyny, mamy supermoce ważniejsze nawet niż umiejętność latania, czy bycia niewidzialnym. Nie wierzycie? Spójrzcie choćby tylko na te superbohaterki!

Interesują cię warsztaty kreatywne dla dzieci lub dorosłych? Sprawdź naszą ofertę.