Nasze wydawnictwo zajmuje się tworzeniem i wydawaniem bajek Teatru Ilustracji Kamishibai. W sklepie znajdziesz wszystkie nasze bajki w formacie A3, pasującym do drewnianych skrzynek butai. Wybierz jedną z opowieści i zobacz jak szybko można nią zaciekawić dzieci. Ten sposób opowiadania jest bardzo angażujący i skuteczny, co sprawdziliśmy podczas wielu warsztatów. Zapewniamy, że za każdym razem dzieci patrzą na nasze ilustracje jak zaczarowane, a możliwości jakie daje sama skrzynka butai są nieograniczone. Możesz również wziąć udział w jednych z naszych warsztatów – organizujemy cyklicznie spotkania zarówno dla dzieci jak i dla animatorów, nauczycieli i bibliotekarzy, chcących poznać tę skuteczną metodę pracy. Czym jest kamishibai oraz jak wykorzystać Teatr Ilustracji w pracy z dziećmi dowiesz się również z naszego Przewodnika.

Butai – skrzynki do kamishibai i inne akcesoria

Prezentujemy Państwu wykonywane przez nas skrzynki butai, które powstały w oparciu o japońską tradycję wędrownych opowiadaczy, ale wzbogaconą naszym doświadczeniem. Skrzynki dostosowane są do kart o wymiarach A3. Wykonane ze sklejki są jednocześnie stabilne i łatwe do przetransportowania. Wystarczy otworzyć drewniane drzwiczki i dać się wciągnąć w podróż opowieści.

Kamishibai – BAJKI POLSKIE

Zapraszamy do tradycyjnych polskich legend w odświeżonej formie. Prezentujemy mniej i bardziej znane opowieści, które wprowadzają nas w świat fikcji wplatającej się w rzeczywistość i ponadczasowych prawd ukrytych w tekstach.

Kamishibai – BAJKI ŚWIATA

Opowieści z cyklu Bajki Świata oparte są na baśniach i legendach, pochodzących z różnych kręgów kulturowych. Wszystkie bajki niosą ze sobą głęboki przekaz. Podkreślają znaczenie przyjaźni, miłości, wytrwałości. Podkreślają ważne, nie tylko dla dzieci, kwestie współistnienia w wielokulturowym świecie.

Kamishibai – SZTUKMISTRZYNIE

To trzytomowa opowieść kamishibai o niezwykłych polskich artystkach: Marii Anto, Hajocie i Franciszce Themerson. Każdej z nich poświęcamy jeden tom opowieści. To postaci, o których dzieci wiedzą niewiele, a najpewniej nie słyszały o nich wcale. W stulecie rocznicy uzyskania przez Polki praw wyborczych zwracamy uwagę na kobiety, które poświęciły się sztuce i literaturze, a w swoim życiu doświadczyły i dokonały rzeczy niecodziennych. Mamy nadzieję, że wybrane przez nas artystki staną się pretekstem do rozmowy o sztuce, ale również o Polsce i świecie – dawniej i całkiem współcześnie.

Kamishibai – ZNANI|NIEZNANI

Cykl Znani/Nieznani poświęcony jest niezwykłym Polakom – artystom, naukowcom, podróżnikom, którzy mimo swoich wielkich osiągnięć nie doczekali się nieśmiertelnej sławy. Chcemy przywrócić pamięć o nich i ich dokonaniach. Dzięki tym opowieściom możemy kształtować postawy obywatelskie i patriotyczne nawet wśród najmłodszych.

Kamishibai – opowieści edukacyjne

W naszej ofercie znajdują się pozycje dla najmłodszych, które pomagają przybliżyć podstawowe pojęcia takie jak kolory, liczby, pory roku, ale i dla nieco starszych, które poruszają zagadnienia historyczne i te całkiem współczesne. Głęboko wierzymy, że za pomocą narzędzia jakim jest kamishibai, z dziećmi można porozmawiać na każdy temat, a proponowane przez nas pozycje mogą w tym pomóc.

Kamishibai dla maluchów

Tutaj znajdziecie opowieści kamishibai przeznaczone dla najmłodszych odbiorców.

Kamishibai po angielsku

Tym razem przedstawiamy nasze opowieści w wydaniu angielskim. Świetnie sprawdzą się zarówno na zajęciach nauki języka angielskiego, jak i dla dzieci anglojęzycznych.

Książki tradycyjne

Kamishibai to forma książki, tu jednak prezentujemy Państwu wydawnictwa w tradycyjnym kształcie. Jest okładka, tekst i ilustracje przenikają się na kolejnych stronach, a do przeczytania niepotrzebna jest skrzynka butai. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Kamishibai – zestawy

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom szkół i bibliotek prezentujemy edukacyjne pakiety kamshibai zawierające skrzynkę, bajki i inne materiały edukacyjne. Nasze propozycje to różne możliwości na dobry początek przygody z kamishibai. W pakietach, których dotyczy wybór opowieści, przy składaniu zamówienia należy wybrać bajkę i wpisać jej tytuł w uwagach do zamówienia.

Materiały edukacyjne

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi, które pomagają zapoznać się z metodą kamishibai, a także stymulować kreatywność, poprzez stawianie na inwencję twórczą.

PATYKI I KAMIENIE – zabawki edukacyjne

Nowa marka tworzona przez Stowarzyszenie Zielona Grupa.
To produkty dla dzieci, które wspierają naturalny rozwój i pomagają odkrywać świat. Przede wszystkim jednak dają możliwość eksperymentowania i nauki przez doświadczenie. Opierają się na przekazywaniu wartości, a nie gotowych wzorców. Dają dzieciom możliwość swobodnej ekspresji i wypowiedzi, a nie ograniczają do zapamiętywania schematów.
Materiały używane do produkcji zabawek są naturalne i ekologiczne. Wszystkie projekty opieramy na współpracy z projektantami, lokalnymi rzemieślnikami oraz pedagogami i edukatorami.

Wydaj z nami swoją bajkę

Być może masz już gotową opowieść, którą chciałbyś podzielić się ze światem. Może masz sam tekst lub ilustracje. W każdym z tych przypadków pomożemy ci wydać twoją własną książkę kamishibai.

Dokonując zakupów w naszym sklepie, jednocześnie akceptujesz regulamin. Zapoznaj się z regulaminem sklepu.