Poprzez opowieści kreujemy nowe światy, inspirujemy, uczymy i skłaniamy do refleksji

Jak powstało Kreatibaj?

Pewnego dnia Ula powiedziała: „Jest taki konkurs…” i tak wszystko się zaczęło. Dopiero raczkowaliśmy jako stowarzyszenie. Nie mieliśmy pojęcia o zdobywaniu funduszy na działanie, ale postanowiliśmy spróbować. Mieliśmy trzy dni i trzy noce na napisanie projektu. Wreszcie ubraliśmy, kiełkujący od dawna pomysł, w formę i… udało się! Otrzymaliśmy bardzo wysoką ocenę i wsparcie finansowe, które pozwoliło nam zrealizować kilkanaście pierwszych warsztatów.

Początkowo nie przypuszczaliśmy, że nasza przygoda z kamishibai tak się rozwinie. Szybko jednak stało się jasne, że ta mała drewniana skrzynka kryje w sobie wielką moc. Pierwsze, drugie, trzecie warsztaty i za każdym razem te same reakcje dzieci, które z otwartymi buziami wpatrywały się w ilustracje i chłonęły każde nasze słowo. Teraz już wiedzieliśmy, że nie można tego tak zostawić.

Zaczęliśmy rozwijać naszą własną metodę pracy z dziećmi przy użyciu Teatru Ilustracji Kamishibai. Mimo kilku lat ciągłego praktykowania nadal odkrywamy nowe możliwości jakie daje kamishibai w działaniach z różnymi grupami wiekowymi. Efekty tej pracy oddajemy dziś w twoje ręce. Kreatibaj to zestaw narzędzi, wskazówek i inspiracji. To także suma naszych doświadczeń, ale też błędów, które popełnialiśmy i problemów, jakie musieliśmy rozwiązywać, aby znaleźć się tu, gdzie jesteśmy dzisiaj.

Nasz zespół

Ula Ziober

Ula Ziober

dyrektorka kreatywna

Ilustruje, pisze i czuwa nad tym, żeby wszystko szło jak najlepiej. Prowadzi warsztaty i szkolenia, a w wolnym czasie w naszym warsztacie samodzielnie składa skrzynki butai.

wydawnictwo@zielonagrupa.pl

Maria Ratajczak

Maria Ratajczak

animatorka

Starannie pilnuje dat i lokalizacji. Szybko przechodzi od wstępnych ustaleń do konkretów. Za to odczas warsztatów jak nikt potrafi wprowadzić dzieci w niezwykły świat opowieści.

warsztaty@zielonagrupa.pl

Nasze działania

Warsztaty dla dzieci

Zabieramy dzieci w magiczną podróż do krainy wyobraźni. Otwieramy przed nimi naszą skrzynkę i rozpoczynamy niekończącą się opowieść. Rozwijamy nie tylko ich kreatywność, ale także zdolności manualne i artystyczne. Rozmawiamy z dziećmi nawet na najtrudniejsze tematy. Wszystko w atmosferze wzajemnego szacunku i zrozumienia.

Warsztaty dla animatorów

Naszym doświadczeniem dzielimy się z innymi. Organizujemy szkolenia dla bibliotekarzy, nauczycieli i animatorów. Naszym celem jest przede wszystkim popularyzacja i rozpowszechnianie metody pracy z różnymi grupami wiekowymi przy użyciu Teatru Ilustracji Kamishibai.

Wydawnictwo

Stworzyliśmy pierwszy w Polsce przewodnik kamishibai, w którym znajdziecie ogromny zasób wiedzy i praktycznych wskazówek jak korzystać z tej niezwykłej metody. Sami tworzymy nasze bajki i dzielimy się nimi z Wami. Promujemy również niezależnych twórców, którym dajemy możliwość publikacji w naszym wydawnictwie.

Liczba zorganizowanych warsztatów dla dzieci

Liczba przeszkolonych animatorów

Liczba dzieci, która wzięła udział w warsztatach

Współpracowali z nami