Zostań Ambasadorem kamishibai w Polsce

Ambasador kamishibai – czy możesz nim zostać?

Jesteś animatorem_ką, bibliotekarzem_ką, nauczycielem_ką? Pracujesz z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi, a w swojej pracy używasz teatru ilustracji kamishibai? Już teraz możesz zostać ambasadorem tej wspaniałej techniki i przyczynić się do tego, by jeszcze więcej ludzi w Polsce o niej usłyszało.

Kreatibaj to coś więcej niż produkt. To metoda pracy jaką stworzyliśmy na bazie japońskiej techniki opowiadania kamishibai. Jako Stowarzyszenie Zielona Grupa już od kilku lat upowszechniamy wiedzę na temat kamishibai w Polsce. Dzielimy się naszym doświadczeniem, inspirujemy i zachęcamy do działania. Jeśli ta idea jest ci bliska – koniecznie dołącz do nas i zostań naszym ambasadorem!

Co możesz zyskać?

  • certyfikat dla siebie lub swojej instytucji
  • rabaty na zakupy w naszym sklepie
  • promocję twoich działań na naszej stronie i profilach społecznościowych
  • najszybsze informacje o promocjach, nowościach i konkursach
  • dodatkowe materiały edukacyjne

Czego oczekujemy?

  • informacji w mediach społecznościowych i w twojej instytucji, że jesteś naszym ambasadorem
  • promocji kamishibai w twoim środowisku
  • promocji marki Kreatibaj
  • od czasu do czasu zdjęć z twoich warsztatów
  • aktywności na naszym fanpage’u i instagramie

Nasi ambasadorzy:

Kalina Patek

Moje motto życiowe mówi o tym, że najważniejsze jest spotkanie z drugim człowiekiem. Praca z kamishibai to motor napędowy tych spotkań, wielka lekcja obserwacji i możliwość uczestniczenia w czymś bardzo wartościowym, budującym, ludzkim.

KALINA PATEK 

Animatorka kultury i koordynatorka projektów kulturalnych i społecznych. Twórczyni Nowego Forum Kamihibai –  wydarzenia dla edukatorów i animatorów. Obecnie inspektor ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi w Urzędzie Miejskim w Nowej Soli. Twórczyni marki „Bajeczki ze skrzyneczki”, pod szyldem której prowadzi warsztaty z użyciem Kamishibai w domach kultury, muzeach oraz w Lubuskim Teatrze. 

MAJA WILCZEWSKA

Bibliotekarka i animatorka kultury. Współpracuje z polskimi wydawnictwami specjalizującymi się w kamishibai, prezentuje pracę z teatrem na terenie województwa lubuskiego, spotyka się z dziećmi w przedszkolach, szkołach i na terenie Biblioteki Pedagogicznej, a także na deskach Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie. 

W trakcie lektury życiorysu Marii Montessori wpadło mi w oko jedno zdanie „W pracy człowiek się nie zużywa”. Stało się ono mottem mojej pracy zawodowej. Robię to, co kocham i sprawia mi to ogromną frajdę. Kamishibai wnosi magię i zaczarowane twarze dzieci do mojej pracy.

Maja Wilczewska
Karolina Miłkowska

KAROLINA MIŁKOWSKA – PROROK

Aktorka, logopeda, pedagog, wykładowca emisji głosu. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, Wydz. sztuki lalkarskiej w Białymstoku, doktorantka pedagogiki na Uniwersytecie Szczecińskim, współzałożycielka Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Nova w Łośnie.

Dla mnie jako aktorki teatr Kamishibai daje niezwykłą możliwość przeniesienia magii teatru poza rampę teatralną. Mój przepis na Kamishibai jest prosty: własna interpretacja, szczypta wyobraźni, muzyka, mały rekwizyt – a to, co otrzymuję w zamian od moich widzów, jest bezcenne. Ich wrażliwość tworzy Kamishibai.

Rafał Paśko

RAFAŁ PAŚKO

Aktor i założyciel amatorskiego Teatru S.A.N. w Przemyślu. Nauczyciel i społecznik. W roku 2016 był pomysłodawcą projektu „Teatr ze skrzynki” w ramach którego przeszkolono 9 nauczycieli i 27 uczniów z techniki kamishibai oraz zorganizowano I Festiwal Kamishibai. Pisze scenariusze teatralne dla dzieci i dorosłych. Reżyseruje i gra w spektaklach.

Kamishibai bardzo cenię za prostą formę. Jest ona dostępna praktycznie dla każdego i w każdych warunkach. Mając pudełko, papier i kredki oraz szeroko otwarte w głowie drzwi do wyobraźni, możemy tworzyć nieskończenie wiele opowieści, a także ubierać we własne słowa i obrazy znane baśnie i bajki. W czasach kiedy większość spraw dzieje się szybko i tu i teraz, kamishibai pozwala się wyciszyć i zatrzymać myśli przy ważnej sprawie. To działa!

ELIZA LISIECKA

Bibliotekarka zakochana w opowieściach kamishibai.

Czytam, opowiadam, przedstawiam historie gdy tylko mogę, bo uważam, że każde z tych spotkań tworzy mnie i otwiera przed odbiorcami możliwość przeżywania i doświadczania.  To, jak moje dzieci, moi uczniowie lub inni, którym opowiadam ilustrowane historie, reagują, bardzo mnie wzrusza.
Staram się wnikać w tę formę sztuki w różny sposób – odtwarzam gotowe historie, przygotowuję na ich podstawie scenariusze lekcji i zajęć czytelniczych, wspieram umiejętność czytania, opowiadania, kreatywność i wzmacniam poczucie własnej wartości.

Rafał Paśko
Rafał Paśko

BARBARA WALAS

Logopeda-neurologopeda, ale także pedagożka i nauczycielka przedszkolna oraz instruktorka szachowa. Teatrzyku Kamishibai używa w pracy z dziećmi w przedszkolu – na zajęciach z dziećmi w normie rozwojowej, a także z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Tworzy także tłumaczenia opowieści kamishibai na polski język migowy.

Ambasador kamishibai – jeśli chcesz nim zostać, wypełnij formularz.

Nie zapomnij napisać, co sprawia, że to właśnie Ty będziesz najlepiej nadawać się do tej roli.

6 + 4 =