Szkolenia kreatibaj

W tej chwili prowadzimy także szkolenia ONLINE

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Nasze szkolenia przeznaczone są dla nauczycieli, bibliotekarzy, animatorów kultury i wszystkich, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę na temat pracy z dziećmi i młodzieżą. Dzięki nam opowiesz dowolną historię i sprawisz, że nawet najbardziej rozkojarzony widz będzie zasłuchany i skupiony na twojej narracji.

Opracowaliśmy metodę pracy opartą na japońskiej technice teatru ilustracji kamishibai. Dzięki naszym opowieściom i niepozornej drewnianej skrzynce, zabieramy widzów do krainy ich wyobraźni. Rozwijamy kreatywność, zdolności manulane, a także oratorskie. Wykorzystujemy elementu edukacji międzykulturowej oraz arteterapii.

Zapraszamy cię na warsztaty z metody kreatibai, podczas których dowiesz się jak skuteczniej pracować z różnymi grupami wiekowymi.

SZKOLENIE PODSTAWOWE

Ten kurs jest dla ciebie jeżeli:

 • zaczynasz pracę z dziećmi lub młodzieżą
 • chcesz wzbogacić swój warsztat pracy
 • chcesz poznać nową technikę narracji
 • chcesz lepiej poznać kamishibai

Co na ciebie czeka:

 • szczegółowe przedstawienie i różne zastosowania metody kreatibaj
 • historia i powody wielkiej popularności tej techniki na świecie
 • 10 przykazań dobrego opowiadacza
 • odpowiedzi na wszystkie nurtujące cię pytania związane z kamishibai

W cenie otrzymujesz:

 • 2 godziny szkolenia
 • certyfikat ukończenia szkolenia
 • praktyczne umiejętności
 • mała grupa – max 12 osób
 • nasz „Przewodnik kamishibai” w promocyjnej cenie

Poznaj naszą metodę już teraz!

Ustal wygodny termin,
a my przyjedziemy do ciebie ze szkoleniem.

mail: biuro@zielonagrupa.pl
tel: 696 039 520

SZKOLENIA DODATKOWE

 CZY WOJNA JEST DLA DZIECI – JAK ROZMAWIAĆ Z DZIEĆMI I MŁODZIEŻĄ

Czy z dziećmi można rozmawiać o wojnie, czy o uchodźcach? Na szkoleniu przedstawimy scenariusze takich warsztatów oparte m.in. na opowieściach kamishibai. Jak się przygotować do takich zajęć. Jak odpowiadać na pytania dzieci? Czego unikać, by nie powodować traumy, a jednocześnie nie sprowadzać tematu do „zabawy w wojnę”. W czasie szkolenia przedstawimy także duży zbiór wartościowej literatury dziecięcej i młodzieżowej poświęconej tematom wojny, śmierci i uchodźstwa.

ZNANI|NIEZNANI – EDUKACJA HISTORYCZNA

Jak można wprowadzać elementy edukacji historycznej już od najmłodszych lat? Odpowiedzią będą nasze opowieści kamishibai prezentujące sylwetki Polaków – podróżników, uczonych, wynalazców.  Ich dokonania mogą być inspiracją do snucia własnych nadzwyczajnych marzeń oraz wzbudzać w dzieciach zainteresowanie historią, nauką, sztuką i podróżami. Takie podejście wpisuje się w nurt upowszechniania i popularyzacji wiedzy historycznej, a także promowania postawy nowoczesnego patriotyzmu i wskazywania właściwych wzorców etycznych.

BAJKI ŚWIATA – EDUKACJA GLOBALNA

Na szkoleniu uczestnicy zaznajomią się z pojęciem edukacji globalnej oraz sposobami jej wdrażania m.in. na przykładzie bajek kamishibai z całego świata i zajęć plastycznych, które mogą im towarzyszyć. Zastanowimy się jak przygotować takie warsztaty dla różnych grup wiekowych oraz jak przekazywać dzieciom wiedzę np. na temat krajów Globalnego Południa bez powielania szkodliwych stereotypów.

TWORZENIE NARRACJI. JAK BUDOWAĆ OPOWIEŚĆ, BY INNI SŁUCHALI

Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się jak tworzyć opowieści kamishibai od początku do końca. Stworzą swoją własną ilustrowaną historię oraz dowiedzą się jak powinien wyglądać scenariusz zajęć tworzenia opowieści z dziećmi lub młodzieżą. Podczas szkolenia wykorzystujemy specjalnie zaprojektowany przez nas zestaw kart kreatywnych oraz przeprowadzamy liczne ćwiczenia, które mają na celu rozbudzenie wyobraźni, a także ułatwiają tworzenie narracji.

Szkolenia w pakietach TANIEJ!

Istnieje możliwość łączenia szkoleń. Wybierz interesujące cię tematy i odezwij się do nas.

mail: biuro@zielonagrupa.pl
tel: 696 039 520

Szukasz szkolenia otwartego?

Organizujemy również szkolenia otwarte. Sprawdź, czy w najbliższym czasie nie organizujemy w twojej okolicy takich spotkań. Polub na facebooku nasz profil Stowarzyszenie Zielona Grupa lub skorzystaj z formularza.

11 + 1 =