Poprzez opowieści kreujemy nowe światy, inspirujemy, uczymy i skłaniamy do refleksji

Jak powstało Kreatibaj?

Pewnego dnia Ula powiedziała: „Jest taki konkurs…” i tak wszystko się zaczęło. Dopiero raczkowaliśmy jako stowarzyszenie. Nie mieliśmy pojęcia o zdobywaniu funduszy na działanie, ale postanowiliśmy spróbować. Mieliśmy trzy dni i trzy noce na napisanie projektu. Wreszcie ubraliśmy, kiełkujący od dawna pomysł, w formę i … udało się! Otrzymaliśmy bardzo wysoką ocenę i wsparcie finansowe, które pozwoliło nam zrealizować kilkanaście warsztatów.

Początkowo nie przypuszczaliśmy, że nasza przygoda z kamishibai tak się rozwinie. Szybko jednak stało się jasne, że ta mała drewniana skrzynka ma kryje w sobie wielką moc. Pierwsze, drugie, trzecie warsztaty i za każdym razem te same reakcje dzieci, które z otwartymi buziami wpatrywały się w ilustracje i chłonęły każde nasze słowo. Teraz już wiedzieliśmy, że nie można tego tak zostawić.

Zaczęliśmy rozwijać naszą własną metodę pracy z dziećmi przy użyciu Teatru Ilustracji Kamishibai. Mimo kilku lat ciągłego praktykowania nadal odkrywamy nowe możliwości jakie daje kamishibai w działaniach z różnymi grupami wiekowymi. Efekty tej pracy oddajemy dziś w Twoje ręce. Kreatibaj to zestaw narzędzi, wskazówek i inspiracji. To także suma naszych doświadczeń, ale też błędów, które popełnialiśmy i problemów, jakie musieliśmy rozwiązywać, aby znaleźć się tu, gdzie jesteśmy dzisiaj.

Nasz zespół

Ula Ziober

Ula Ziober

dyrektor kreatywny

To ona odpowiada za to, żeby wszystko, co związane z marką Kreatibaj było najwyższej jakości. Jako prezes Zielonej Grupy czuwa nad działaniami stowarzyszenia i koordynuje projekty. Chce mieć wszystko poukładane i na właściwym miejscu. Wciąż jednak coś zmienia dążąc do perfekcji. Fotografuje, maluje, pisze. Zilustrowała większość naszych bajek kamishibai, a jeszcze więcej ma już w planach.

Maria Ratajczak

Maria Ratajczak

animatorka

Pasjonatka teatru i teatrolog z wykształcenia. Chętnie oddaje się pracy animacyjnej, bo wierzy, że dzięki sztuce dokonywać można rzeczywistych zmian, rozwijać siebie i wspólnotę, w której się żyje. Choć wszyscy namawiali ją, by budowała mosty, pasja do sztuki zwyciężyła, ale ścisły umysł pomaga przy wnioskach, sprawozdaniach i innych „ciemnych stronach” życia animatora.

Marysia Szczycińska

Marysia Szczycińska

dobry duch

Jedną nogą w Poznaniu, drugą w Warszawie, a jak tylko może to wyskakuje w różne części świata. Najchętniej byłaby w kilku miejscach na raz. Jako historyk sztuki głęboko wierzy, że estetyka otoczenia wpływa na lepsze życie. I do tego dąży. A realizowanie programu edukacji artystycznej w Zielonej Grupie jej to umożliwia. Bo jak już coś robić to porządnie.

Nasze działania

Warsztaty dla dzieci

Zabieramy dzieci w magiczną podróż do krainy wyobraźni. Otwieramy przed nimi naszą skrzynkę i rozpoczynamy niekończącą się opowieść. Rozwijamy nie tylko ich kreatywność, ale także zdolności manualne i artystyczne. Rozmawiamy z dziećmi nawet na najtrudniejsze tematy. Wszystko w atmosferze wzajemnego szacunku i zrozumienia.

Warsztaty dla animatorów

Naszym doświadczeniem dzielimy się z innymi. Organizujemy szkolenia dla bibliotekarzy, nauczycieli i animatorów. Naszym celem jest przede wszystkim popularyzacja i rozpowszechnianie metody pracy z różnymi grupami wiekowymi przy użyciu Teatru Ilustracji Kamishibai.

Wydawnictwo

Stworzyliśmy pierwszy w Polsce przewodnik kamishibai, w którym znajdziecie ogromny zasób wiedzy i praktycznych wskazówek jak korzystać z tej niezwykłej metody. Sami tworzymy nasze bajki i dzielimy się nimi z Wami. Promujemy również niezależnych twórców, którym dajemy możliwość publikacji w naszym wydawnictwie.

Liczba zorganizowanych warsztatów dla dzieci

Liczba przeszkolonych animatorów

Liczba dzieci, która wzięła udział w warsztatach

Współpracowali z nami